Nowości w ofercie Fabryki Mebli Biurowych MARO

Zmiany na rynku meblarskim w ostatnim czasie są bardzo dynamiczne, a związane jest z to z rosnącą świadomością odnośnie komfortu pracowników w biurach, a także odejściem od klasycznego systemu pracy i przejściem na pracę w stylu hybrydowym. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele mebli biurowych typu agile, dostosowanych do pracy w domu oraz wiele produktów mających na celu usprawnienie pracy w biurze. Coraz częściej mówi się również o negatywnym wpływie hałasu na efektywność i zdrowie pracowników.

Nowa gałąź produktów

 

Rozwiązań tych i inne problemów szukać można w ofercie producenta mebli biurowych MARO, która regularnie się rozszerza aby dopasować się do wymagań rynku. Największą zmianą w ostatnim czasie było stworzenie kolekcji mebli akustycznych na początku lutego obecnego roku. Są to zupełnie nowe produkty, otwierające nowe gałęzie w naszej ofercie. Dlatego aby przybliżyć Państwu idee jakie towarzyszyły ich tworzeniu oraz szczegółowo przedstawić ich budowę postanowiliśmy krótko je przedstawić  w poniższym tekście. Dwa produkty, które jako pierwsze zostały wprowadzone do oferty to AcuPro oraz CubiSound. Są to panele ścienne, przy czym CubiSound występują również w wersji wiszącej.

AcuPro- idealne panele akustyczne do Twojego biura

 Pierwszym produktem, który chcemy opisać jest AcuPro. AcuPro to modułowy system ściennych paneli akustycznych charakteryzujący się wysokimi parametrami dźwiękochłonnymi. Panele składają się z elementów tapicerowanych układanych naprzemiennie z filcowymi wkładkami. Każdy moduł możemy skonfigurować w innej kolorystyce, dzięki temu każdy może dopasować układ do swoich własnych upodobań. Dodatkowo AcuPro można zamontować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej co jeszcze bardziej zwiększa możliwości dopasowania ich do dowolnego biura.

Każdy panel składa się z 7 modułów tapicerowanych. Poza aspektem wizualnym  przy wyborze paneli bardzo ważne są ich  właściwości akustyczne. Panele akustyczne AcuPro zostały przebadane pod kątem pochłaniania dźwięku i uzyskały najwyższą możliwą ocenę (klasa A).  Dodatkowo, ciekawym dodatkiem możliwym do zamontowania pomiędzy poszczególnymi słupkami jest półka, dzięki której panele stają się jeszcze bardziej funkcjonalne.

CubiSound- więcej niż wyciszenie 

         

Kolejną nowością w ofercie producenta mebli biurowych MARO są panele akustyczne CubiSound, jako dopełnienie mebli akustycznych. Elementem wyróżniającym je od AcuPro poza kształtem jest fakt, że występują one zarówno w formie ściennej jak i wiszącej. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów klienci są w stanie dopasować panele do wystroju już istniejącego biura. Jednocześnie mnogość opcji może stanowić inspirację dla architektów projektujących nowe pomieszczenia. Dodatkowym atutem CubiSound jest fakt, że występują one zarówno w wersji symetrycznej oraz asymetrycznej.

Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się ilość dostępnych konfiguracji. Ponadto panele akustyczne dostępne są w 3 rozmiarach:  600mmx600mm; 900mmx900mm; 1200mmx1200mm. Moduły o różnych rozmiarach można łączyć na ścianie lub suficie tworząc niesamowite układy. Podobnie jak AcuPro, panele akustyczne CubiSound zostały przebadane przez Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku, pod kątem pochłaniania dźwięku. One również uzyskały najwyższą możliwą ocenę (klasa A).

Producent mebli biurowych MARO- po drodze z ekologią

 

             W MARO nie od dziś wiemy jak ważne jest odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów naszej planety dlatego, podczas projektowania  paneli braliśmy pod uwagę nie tylko aspekty akustyczne i stylistyczne ale również ekologiczne. Starając się ograniczyć nasz ślad węglowy oraz używać jak najwięcej materiałów pochodzących z recyklingu postanowiliśmy wypełnić nasze panele wtórnie laną pianką oraz porosem. Dodatkowo w naszej ofercie oferujemy materiały pochodzące w 100% z recyklingu. Są to przede wszystkim wybrane tkaniny, którymi możemy obić poszczególne panele.

Współpraca ze designerem światowej klasy

 

            Kolekcje te powstały we współpracy ze Studio Rygalik, które reprezentuje oraz propaguje świadomy sposób myślenia o projektowaniu. Działalność skoncentrowana jest na projektowaniu wobec wyzwań współczesności. Działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr materialnych i zasobów naszej planety. Meble biurowe , które powstały dzięki tej współpracy cechuje nie tylko wysoka funkcjonalność ale również niezwykła stylistyka.

Podsumowanie

Na zmieniającym się rynku żadna firma nie może sobie pozwolić na stanie w miejscu. Producent mebli biurowych MARO regularnie rozszerza swoją ofertę dostosowując się do najnowszych trendów. Dzięki nowym kolekcjom akustycznym jesteśmy w stanie dostosować każde biuro tak aby spełniało najnowocześniejsze standardy akustyczne. Zarówno AcuPro jak i CubiSound będą stanowić elegancki dodatek do każdego pomieszczenia. Dzięki wysokiemu poziomowi pochłaniania dźwięku są wysoce funkcjonalne. Nasze nowe kolekcje są już w sprzedaży, zapraszamy do kontaktu.

Zobacz też: AcuPro, CubiSound