Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w rozumieniu MARO to taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń i w zrozumieniu dla ochrony środowiska naturalnego, które nas otacza.

Działania w dziedzinie klimatu

Świadomość ekologiczna jest pierwszym krokiem do ochrony przyrody i dbania o klimat. W MARO wychodzimy z założenia, że środowiska naturalnego nie dostaliśmy od rodziców, a jedynie pożyczyliśmy je od naszych dzieci, dlatego myślimy przyszłościowo i działamy odpowiedzialnie wymagając nie tylko od siebie, ale również od naszych partnerów. Na każdym etapie naszej działalności wybieramy rozsądne, proekologiczne rozwiązania, bo dbając o środowisko, dbamy o lepsze jutro dla nas wszystkich.

Polimerowa rewolucja

W MARO, jesteśmy entuzjastami nowoczesnych rozwiązań, które zmniejszają nasze oddziaływanie na środowisko naturalne. Przykładem są szuflady polimerowe składające się w 95% ze składników pochodzenia naturalnego (m.in. drewna pochodzącego z recyclingu oraz łupin nasion). Dzięki tej rewolucyjnej mieszance, oszczędzamy 4,5 litra ropy naftowej w porównaniu z tradycyjną, plastikową szufladą. W skali roku to oszczędność nawet 155 000 litrów.

Cały łańcuch dostaw od zakupu surowców po cały proces produkcyjny jest dokładnie kontrolowany pod kątem spełniania norm, certyfikatów i używania surowców pochodzących z recyklingu

Do naszych komponentów i surowców podchodzimy z pełnym szacunkiem, starając się maksymalnie wykorzystać ich możliwości, a surowiec drzewny wykorzystywany do mebli MARO pochodzi tylko z certyfikowanych obszarów leśnych.

Działamy zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym. Pozyskiwany przez nas surowiec w 90% pochodzi z produkcji odpadowej w innych gałęziach przemysłu: zrębki, zrzyny, trociny itp. Dzięki tym wszystkim działaniom przyczyniamy się do redukcji zużycia drewna okrągłego do absolutnego minimum

Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

Nasze produkty projektujemy w oparciu o współpracę z projektantami, ekspertami z dziedziny ergonomii i ostatecznymi użytkownikami tak, aby były uniwersalne, ponadczasowe, wielofunkcyjne i łatwe w dostosowaniu do różnych zadań i projektów, które na co dzień realizują nasi Klienci.

Meble MARO poddajemy również rygorystycznym testom pod kątem ich trwałości, by mieć pewność, że będą służyć długo i niezawodnie.

Z wielką odpowiedzialnością podchodzimy do wykorzystywania materiałów do produkcji i nieustannie inwestujemy w nowoczesne maszyny i technologie, które pomagają nam bardziej ekologicznie i efektywnie prowadzić proces produkcyjny.

Kleje przyjazne środowisku

Do elementów, które wymagają klejenia wykorzystujemy klej wodny, produkowany z naturalnych składników pochodzących z przetwórstwa spożywczego - z roślin jednorocznych. Takie podejście sprzyja ograniczeniu wycinki drzew oraz 100% biodegradowalności kleju. Ponadto, jego zastosowanie wiąże się z brakiem emisji formaldehydów z naszych produktów.

Laserowa precyzja

Do wykończenia i zabezpieczenia krawędzi blatów stosujemy doklejkę wtapianą laserem w strukturę płyty. Rozwiązanie to gwarantuje zwiększoną trwałość połączeń, dużo lepszą odporność na wilgoć, ciepło, uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnia znakomite właściwości higieniczne. Dzięki technologii laserowej w procesie produkcji mebli oszczędzamy zużycie prądu o 40% oraz całkowicie eliminujemy obecność klejów.

Tkaniny uszyte z butelek PET

Lubimy wszystko, co piękne. Takie są właśnie tkaniny wykonane w 100% z przetworzonych butelek PET. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu splotowi, tkanina jest niesamowicie wytrzymała, a jednocześnie przyjemna w dotyku. Niecałe 22 butelki wystarczą do wyprodukowania jednego metra bieżącego tkaniny.

Wzrost gospodarczy
i godna praca

Jesteśmy dumni z osiągniętego na rynku sukcesu i dumni z tego, że potrafimy się nim dzielić. Czujemy się współodpowiedzialni za społeczność, której jesteśmy częścią. Wspomagamy więc lokalne szkoły, przedszkola i instytucje pożytku publicznego. Współpracujemy z fundacjami, wspieramy wychowanków domów dziecka i lokalne inicjatywy społeczne. To zaangażowanie jest wynikiem wyznawanego systemu wartości, którym kierujemy się od początku naszej działalności.

Certyfikaty

W naszych codziennych działaniach o poszanowaniu środowiska naturalnego i podejściu do zrównoważonego rozwoju świadczą stosowane przez nas proekologiczne rozwiązania, nowoczesne metody i procesy produkcyjne, ale także same produkty i ich trwałość.

Nieustannie usprawniamy nasze działania, by funkcjonować w zgodzie z naturą i dbać o klimat i środowisko, dzięki czemu nasze podejście zostało uznane już przez wiele instytucji.