Trendy, wydarzenia i aktualności

Strefy w nowoczesnym biurze
W nowoczesnym biurze ogromne znaczenie ma odpowiednie zarządzanie przestrzenią. Siedziba firmy powinna być podzielona na strefy, z których każda pełni osobną funkcję, a wszystkie razem tworzą spójną, uporządkowaną całość. Liczy się bowiem nie tylko aranżacja pomieszczeń, ale też to, czy pracownikom służy ogólny układ biura oraz jak dobrane są meble do biura. Jeżeli tak – wykonywanie obowiązków staje się dużo prostsze i przyjemniejsze, a wydajność wzrasta. Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.
Nowości w ofercie Fabryki Mebli Biurowych MARO
Zmiany na rynku meblarskim w ostatnim czasie są bardzo dynamiczne, a związane jest z to z rosnącą świadomością odnośnie komfortu pracowników w biurach, a także odejściem od klasycznego systemu pracy i przejściem na pracę w stylu hybrydowym. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele mebli biurowych typu agile, dostosowanych do pracy w domu oraz wiele produktów mających na celu usprawnienie pracy w biurze. Coraz częściej mówi się również o negatywnym wpływie hałasu na efektywność i zdrowie pracowników.
Nowoczesne podejście do akustyki
Zanieczyszczenie hałasem to ogromny, globalny problem dotykający nas zarówno na zewnątrz w postaci hałasu komunikacyjnego, jak również w pomieszczeniach w których spędzamy znaczną część naszego dnia. Problem hałasu jest tematem badań wielu organizacji rządowych m.in. WHO.
Workspace Expo Paryż 2023
Podczas targów Workspace Expo w Paryżu mieliśmy okazję zaprezentować nasze najnowsze rozwiązania oraz poznać potrzeby i oczekiwania naszych klientów!
BookinGO – systemy zarządzania zasobami biura
Rzeczywistość biurowa rozwijała się w ostatnich latach bardzo gwałtownie, na co duży wpływ miała pandemia. Wielu przedsiębiorców, w tym producentów mebli musiało dostosować się do nowych wymagań i oczekiwań swoich pracowników, przede wszystkim dotyczących zdalnego i hybrydowego trybu pracy.
Certyfikat GS - Geprüfte Sicherheit
Z dumą informujemy, że produkty Fabryki Mebli Biurowych MARO nie od dziś mogą pochwalić się prestiżową certyfikacją Geprüfte Sicherheit. W naszej ofercie do systemu stanowisk pracowniczych -eM, biurek Lano-E, Sirio, stołów konferencyjnych AXY-Line i kontenerów TOP właśnie dołączył system szaf PRO P i PRO Z. Kolejne kategorie naszych mebli biurowych zdobywają to elitarne odznaczenie.
Sześć elementów wyposażenia niezbędnych w każdym biurze
Wyposażenie biura wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na ogólne samopoczucie pracowników, a co za tym idzie – ich wydajność. W nowoczesnych przestrzeniach jakość jest ważniejsza od ilości, dlatego warto poświęcić nieco czasu na zastanowienie się, jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w żadnym biurze. Postanowiliśmy wybrać ich sześć – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej!
Certyfikat WELL - na czym polega?
Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie są w dzisiejszych czasach niezwykle ważną kwestią. Coraz większy nacisk kładzie się na zasady zrównoważonego rozwoju oraz budownictwo przyjazne dla człowieka.
Activity-Based Working
Koncepcja Activity-Based Working z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Co właściwie kryje się za tym terminem?
Design Thinking w projektowaniu przestrzeni biurowych
Zgodnie z założeniami metody, proces projektowania biura należy zacząć od diagnozy sytuacji i potrzeb użytkowników danej przestrzeni. Warto zapoznać się z organizacją pracy w danej firmie, przeanalizować typowy dzień pracy oraz uwzględnić narzędzia, z których pracownicy korzystają najczęściej.